Творчість Сандро Ботічеллі

Сандро Ботічеллі мистецтву навчався у майстерні Андреа дель Вероккьо. В той самий час разом з ним навчався Леонардо да Вінчі. Сандро був знайомий з великим Леонардо та працював разом з найкращими та найвідомішими митцями епохи. Брав участь у розписі папської капели в Ватикані – Сикстинської капели. Тут разом з Перуджино та Росселлі прикрасив стіни капели трьома фресками: “Покарання Корея, Дафана та Авирона”, “Спокушання Христа”, “Покликання Мойсея”.

Ботічеллі воістину майстер Відродження. Його картини просякнуті духом Ренесансу. Сюжети бездоганно відтворені. Радують око та вселяють надію в душу. Картини “Народження Венери”, “Венера і Марс ”, “Весна” просто квітнуть коханням, літом, теплом та насолодою. Його картини це поезія. На створення роботи “Весна” (Primavera) митця надихнула праця філософа матеріаліста Тита Лукреція Кара “Про природу речей”. А саме уривок де останній описує прихід весни. Той хто прочитає цей уривок зможе досконало осягнути зображене на картині.

Картина “Венера і Марс” з’явилась на світ завдяки твору Джованні Боккаччо “Декамерон” і присвячена темі кохання. Символічний зміст картини такий: Венера – римська богиня кохання, Марс – бог війни, доки любов пильнує – війна спить.

Картину “Народження Венери” Ботічеллі написав для Лоренцо Медічі. Сюжет походить з античного міфу про народження Венери, богині кохання, з морської піни. Картина “Паллада і Кентавр” має цілком міфологічний сюжет. Богиня Афіна, яку називали Палладою та кентавр. Кентавр – міфічна істота, учасник свити Діоніса, напівлюдина-напівкінь. На картині Афіна тримає Кентавра за пишне кучеряве волосся, а той смирно підкоряється їй визнаючи її силу. Таким чином, вважають мистецтвознавці, Сандро Ботічеллі намагався показати силу культури та мистецтва науки над дикістю та хаосом. Торжество Ренесансу над Середньовіччям.

У його творчості присутні й містичні та біблійні мотиви. Чого лише вартує картина “Інферно” – карта пекла за мотивами твору Данте “Божественна комедія”. Також його кисті належать знамениті твори “Поклоніння волхвів” і “ Містичне Різдво”. Ці картини, як і кожна з робіт цього художника, без сумніву заслуговують на нашу увагу.