Особисте життя Вінсента Ван Гога

Що нам відомо про особисте життя художника? Та насправді не дуже то і багато. Можна сказати одне: з жінками йому не дуже щастило. Стиль життя, невибагливість у побуті, неприв’язаність до матеріальних речей. Погодьтеся не надто привабливим виглядає чоловік, який живе на кошти брата, не має ні постійного житла ні ясних планів на майбутнє. Навіть ті які любили його, не діставали благословення від батьків на шлюб з художником. За нашими мірками в у наш час він виглядав як бездомний волоцюга від якого всі тікають. Він був людиною яка дбала про інших та хотіла допомогти цьому світу бути кращим та добрішим. Він співчував і брав активну участь у житті суспільства яке відкинуло його руку. Однак і у нього були свої сердечні рани та свій життєвий досвід у сердечних справах.

Повернувшись додому після місіонерства, Ван Гог закохався у свою двоюрідну сестру, яка тільки но овдовіла, Конелію Адріану Фос Стріккер. Він освідчується їй пропонує руку та серце. Однак обраниця йому рішуче відмовляє. Наступного разу любов приходить до митця після того як батько вигнав його з дому. Ван Гог жив деякий час у Гаазі в друга Антуана Мове. Останній вигнав його через стосунки з повією Класиною Хоорнік (відома як Син). Він намалював її портрет під назвою “Скорбота”. Ця робота показувала перше враження художника від цієї жінки коли він вперше побачив її. Вінсент на цьому етапі свого життя провів з нею та її дітьми півтора року. По малюнку відчутно що він не був байдужим до неї. Принаймні він співчував їй.

Наступною була історія з Марго Бегеман, яка жила по сусідству з батьками художника. Вона закохалася у Вінсента і той відповів їй взаємністю. Однак батьки дівчини не давали згоди на цей союз. Далі як в класичному романі. Марго намагалася отруїти себе, але її врятували. Однак цей випадок назавжди зіпсував її стосунки з художником.

Напевне художники найбільші альтруїсти у світі. Вони проживають це життя не для себе, а для того щоб сказати щось цьому світові. Їх головне завдання принести творчість у світ. Вони жертвують собою заради мистецтва заради ідеї заради краси. Напевне у цьому їх найбільше щастя і найбільша трагедія.
Більше, принаймні мені, невідомо про його жінок. Далі почалась нова епоха в житті художника де було більше творчості, нових викликів та нових проблем.. про як ми поговоримо в наступній статті.